nutki logo small top

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Ośniszczewku są naprawdę niezwykle rozśpiewane! Dziękujemy za udział w projekcie i za ciekawą relację.

Rozśpiewane dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ośniszczewku ( woj. kujawsko-pomorskie) z dużą radością przyłączyły się do projektu ,,Niepodległe Nutki”. W dniu 29 listopada 2018r. podczas zajęć przedszkolaki poprzez piosenkę ,,Płynie Wisła, płynie” poznały historię pozostającej pod zaborami Polski. Dowiedziały się przez jakie miasta przepływa Wisła ( Kraków, Warszawa, Toruń- najbliższe nam miasto, przez które płynie królowa rzek, Gdańsk) i jakie zabytki można tam zwiedzić. Zgodnie stwierdziły, że życie polskich dzieci pod zaborami było niezwykle ciężkie. Cieszmy się więc, że żyjemy w wolnej, niepodległej Ojczyźnie!

Poznały autorów wspomnianej wyżej piosenki ,która bardzo im się spodobała .Na koniec zajęć, w ramach kodowania stworzyły flagę Polski. Radośnie śpiewając, grając na instrumentach bawiły się wspólnie by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podjęły próbę zaśpiewania piosenki. Przedszkolaki z Ośniszczewka pozdrawiają wszystkie dzieci, które przyłączyły się do projektu ,,Niepodległe Nutki”.

Dzieci bawiły się wspólnie z wychowawcą panią Elżbieta Wietrzykowską.

niepodlegla v2

 

 Patronat honorowy:

logo foot 04 logo foot 05 logo foot 01

 

Partnerzy:

logo foot 02 logo foot 03 kuratorium oswiaty


Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

KONTAKT:

Fundacja „Rodzice Szkole”

tel. 602 694 951
kontakt@rodziceszkole.edu.pl

Julia Starzyńska

Koordynator projektu „Niepodległe Nutki”
tel. 661 730 220
niepodleglenutki@gmail.com

nck logo white