Aktualności

aką piękną relację dostaliśmy ze Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku!
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Ośniszczewku są naprawdę niezwykle rozśpiewane! Dziękujemy za udział w projekcie i za ciekawą relację.

Rozśpiewane dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ośniszczewku ( woj. kujawsko-pomorskie) z dużą radością przyłączyły się do projektu ,,Niepodległe Nutki”. W dniu 29 listopada 2018r. podczas zajęć przedszkolaki poprzez piosenkę ,,Płynie Wisła, płynie” poznały historię pozostającej pod zaborami Polski. Dowiedziały się przez jakie miasta przepływa Wisła ( Kraków, Warszawa, Toruń- najbliższe nam miasto, przez które płynie królowa rzek, Gdańsk) i jakie zabytki można tam zwiedzić. Zgodnie stwierdziły, że życie polskich dzieci pod zaborami było niezwykle ciężkie. Cieszmy się więc, że żyjemy w wolnej, niepodległej Ojczyźnie!

Poznały autorów wspomnianej wyżej piosenki ,która bardzo im się spodobała .Na koniec zajęć, w ramach kodowania stworzyły flagę Polski. Radośnie śpiewając, grając na instrumentach bawiły się wspólnie by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podjęły próbę zaśpiewania piosenki. Przedszkolaki z Ośniszczewka pozdrawiają wszystkie dzieci, które przyłączyły się do projektu ,,Niepodległe Nutki”.

Dzieci bawiły się wspólnie z wychowawcą panią Elżbieta Wietrzykowską.

Szkoła Podstawowaim. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem
Dziękujemy klasie pierwszej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem za włączenie się w projekt “Niepodległe Nutki”.

W ramach lekcji dzieci uczyły się o miastach, przez, które płynie Wisła, wykonywały prace z nimi związane (był smok, Syrenka, toruńskie pierniki i plaża), czytały „Katechizm polskiego dziecka”, przyklejały serduszka do licznika przeczytanych książek. Cieszymy się, że razem możemy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.

Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku
Prezentujemy zdjęcia z realizacji lekcji na podstawie naszych scenariuszy, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Ośniszczewku.

Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF w Bytomiu
W szkole Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu kolejne klasy włączyły się w nasz projekt! Serdecznie dziękujemy. Prezentujemy relację i zdjęcia z realizacji lekcji.

Włączając się w realizację projektu NIEPODLEGŁE NUTKI, w dniach 30.10.2018 i 5.11.2018, klasy: 2b oraz 2c Szkoły Podstawowej nr 44 im. UNICEF w Bytomiu zrealizowały zajęcia o tematyce WOLNOŚĆ I NIEWOLA, CZYLI RADOŚĆ I SMUTEK oraz WPŁYW MUZYKI INSTRUMENTALNEJ I JEJ TWÓRCÓW NA ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. POLONEZ OGIŃSKIEGO – POŻEGNANIE OJCZYZNY.

Uczniowie z zaangażowaniem wzięli w nich udział, rozwijając swoje umiejętności percepcyjne, plastyczne, muzyczne, społeczne oraz wiedzę historyczną.

Polska, moja Ojczyzna
Klasa druga Szkoły Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki w Ostrowitem zainspirowana naszym projektem wykonała prace na konkurs “Polska, moja Ojczyzna”. Wystawa pokonkursowa zdobiła korytarz szkoły 9 i 11 listopada. W dniach tych był uroczysty apel i wspólne śpiewanie hymnu.

1 Prywatna Szkoła Podstawowa Językowo Sportowa w Skarżysku-Kamiennej
Prezentujemy kolejną klasę, która włączyła się w nasz projekt.

Uczniowie klasy 1 Prywatnej Szkoły Podstawowej Językowo Sportowej w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w lekcjach: “Wolność i niewola, czyli radość i smutek”, a także poznali pieśń “Płynie Wisła płynie”.
Uczniowie z wielką chęcią wykonali Bieg Wisły za pomocą bibuły oraz oznaczyli ważne miasta przez które Wisła przepływa. Okazywali ruchem radość i smutek płynące z różnych piosenek. Na koniec wykonali plakaty na temat tego co kojarzy im się z wolnością i radością.

SPK przy Ambasadzie RP w Moskwie
SPK przy Ambasadzie RP w Moskwie kontynuuje realizację naszego projektu. Na kolejnych lekcjach dzieci poznały postać Fryderyka Chopina, wysłuchały niektórych jego utworów – m.in. polonezów i pieśni “Życzenie”.
Zainspirowane twórczością Chopina i Ogińskiego nauczyły się tańczyć poloneza.

Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie
Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie za włączenie się w nasz projekt. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli szkoły na naszym koncercie, a teraz prezentujemy fotorelację z realizacji lekcji muzyki pt. “Płynie Wisła płynie” w klasie 2c.